نمره گرفتن، بدون یک خط درس خواندن!!/طنز

برگزیده های زانست

  نمره گرفتن، بدون یک خط درس خواندن!!/طنز

  چاپفرستادن به ایمیل

  نقد فضای علمی و آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خصوصاً نحوه نمره دهی برخی اساتید از سوژه هایی است که به نظر می رسد هیچ وقت کهنه نمی شود و همه ساله خصوصاً در آستانه پایان سال تحصیلی حرف دل دانشجویان است.

   

   

  آیا شما دانشجوی عزیز می‌دانید که خیلی بیش‌تر از اینی که امروز در دانشگاه موفق هستید می‌توانید موفق باشید؟ سئوال این‌جاست که آیا شما می‌دانید که می‌توانید موفق‌تر از هرکس دیگری در دانشگاه عمل کنید؟ البته نه از آن‌گونه عمل‌ها که به ذهن‌تان وارد شد، بلکه با عمل به چندین روش ساده می‌توانید آغوش‌تان را به روی موفقیت های دانشجویی باز کنید و این روشها را آویزه کت‌تان کنید تا نمره های بیشتر شاید برای شما هم اتفاق بیافتد!

  روش «دوست‌داشتنی بودن»
  در این روش به شما گفته می‌شود که خوب نمره گرفتن از خوب درس خواندن متفاوت است و اصلاً هیچ ارتباطی با همدیگر ندارند. اگر شما می‌خواهید نمرات خوبی بگیرید باید کاری کنید که شما را دوست داشته باشند. مثلاً لازم است شما به یک چیزی معروف باشید مثل دانشجوی خوش خوراک، دانشجوی مزه پران، دانشجوی مرموز و ...مثلا وقتی در یک جلسه دیر می‌کنید و استاد از دست‌تان عصبانی است ناگهان با همان شیرینی‌های مخصوص خودتان وارد شوید و لبخندش را ببینید که ناگهان جای اخم ها را می‌گیرند.

  روش «خدمت‌رسانی به استاد»
  بر همگان واضح و مبرهن است که آن کسی که بیش‌تر از بقیه عمل خدمت‌رسانی را انجام می‌دهد از همه موفق‌تر است. فرقی نمی‌کند که این خدمت چه نوع خدمتی باشد به هر حال شما لازم است که خودتان را در قسمت‌های مختلف خدمت‌رسانی امتحان کنید و ببینید از پس چه خدماتی بر می‌آیید که تا به حال خود را دست کم گرفته بودید. از یک لیوان آب بی‌تقاضا برای استاد گرفته تا زیرآب زدن دانشجوی بغلدستی‌تان تا پر کردن باک بنزین استادتان!

  روش«حواس جمع»
  در این روش شما باید شش دانگ حواس‌تان را در دانشگاه، نه برای خوب درس خواندن بلکه برای گرفتن نمره جمع کنید تا ببینید در دانشگاه چه اتفاقاتی دارد می‌افتد، آیا استادتان از شمال به سلامت برگشته و لازم است برای او بنر خوش‌آمد گویی بزنید؟ به هر حال حواس جمع برای گرفتن نمره یک اصل اساسی است!

  روش «پر کردن چاله‌چوله‌ها»
  خیال نکنید که پر کردن چاله‌ها فقط مخصوص خیابان‌هاست. بلکه شما باید با چاله‌چوله‌های دانشگاهی خودتان هم مثل یک خیابان برخورد کنید که لازم است آن را پر کنید حالا شده با زدن زیرآب همکلاسیتان یا آوردن یک لیوان چایی برای استادتان یا با اعلام حمایت از حقوق استادتان، به هرحال این یک اصل اساسی در گرفتن نمره است!

  روش «هر چهره‌ای با سکوت موفق‌تر است»
  در این روش شما باید بدانید که لازم نیست در مورد همه چیز و همه کس و همه کار در کلاس اظهارنظری کنید. باید یادتان باشد وقتی ساکت باشید موفق‌تر خواهید بود. قرار نیست در مورد هر چیزی صدای‌تان در بیاید و فریاد‌تان به آسمان برود و بگویید من دیدم، می‌دانم، بگویم و مدرک دارم! یاد بگیرید برای گرفتن نمره ساکت باشید. هیچ کس وقتی شما ساکت باشید به شما شک نخواهد کرد که چه سر و سری با استادتان دارید!

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 44 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 19 خرداد 1394 ساعت 20:08 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5161

  آخرین اخبار سنندج