کمبود چشمگیر کارشناس در دانشگاه کردستان

برگزیده های زانست

  کمبود چشمگیر کارشناس در دانشگاه کردستان

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  رییس دانشگاه کردستان گفت: هر چند در این چند سال اخیر با موافقت وزارت علوم رشته های زیادی را در دانشگاه کردستان تاسیس و راه اندازی کردیم و ظرفیت پذیرش دانشجو را بالا برده ایم اما در کنار این رشد, دانشگاه کردستان با کمبود شدید کارشناس و کادر روبرو است.

   

  رییس دانشگاه کردستان

  به گزارش خبرنگار کُرددانش, دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان در جلسه ای که ظهر امروز معاونین و روسای دانشکده های مختلف این دانشگاه با معاون آموزشی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری داشتند اظهار کرد: دانشگاه کردستان امسال وارد بیست و پنجمین سال استقلالش میشود و در این 25 سال روند رشد چشمگیر و ویژه ای در حوزه آموزش, پژوهش و.... داشته است.

   

  وی افزود: رشد سریع دانشگاه کردستان در مدت زمان کم باعث اثرات منفی و رشد نا متوازنی در حوزه های مختلف شده است.

   

  اخلاقیان تصریح کرد: هر چند در این چند سال اخیر با موافقت وزارت علوم رشته های زیادی را در دانشگاه کردستان تاسیس و راه اندازی کردیم و ظرفیت پذیرش دانشجو را بالا برده ایم اما در کنار این رشد, دانشگاه کردستان با کمبود شدید کارشناس و کادر روبرو است.

   

  رییس دانشگاه کردستان مشکل دیگر دانشگاه را عدم تناسب ظرفیت دانشگاه عنوان کرد و گفت:  اگر چه دانشگاه رشد چشمگیری را در استان داشته اما چون تنها دانشگاه دولتی استان است نتوانستیم جوابگوی بعضی از جنبه ها از جمله عدم تناسب بین متوسط نمره قبولی دانش اموزان در کنکور و رتبه قبولی باشیم که این مسئله به بومی گزینی و ظرفیت پایین دانشگاه بر میگردد.

   

  اخلاقیان تاکید کرد: با توجه به اینکه امروز باید دانشگاه ها نقش اثرگذاری در جامعه داشته باشند و به سمت تبدیل علم به ثروت و همچنین ایجاد دانشگاه کارآفرین حرکت کنند اما دانشگاه کردستان نتوانسته در این حوزه تاثیرگذار باشد و باید این وضعیت تغییر کند و در بطن جامعه خود را نشان دهد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 129 کليک ها ايجاد شده در چهارشنبه, 28 مرداد 1394 ساعت 15:46 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5572

  آخرین اخبار سنندج