آشنایی با دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

برگزیده های زانست

  آشنایی با دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

  چاپفرستادن به ایمیل  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با زیر بنایی حدود 8000متر مربع در دو بخش عمده آموزشی و درمانی مشغول فعالیت است.

   

  دانشکده دندانپزشکی
  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان به استناد رأی صادره در یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ 1387/2/25 موافقت اصولی تأسیس دانشکده را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کردو در تاریخ 26/10/89 موفق به دریافت موافقت قطعی گردید.


  این دانشکده از مهر ماه سال 1390 اولین گروه دانشجویان دکترای دندانپزشکی را با ظرفیت 33 نفر پذیرش کرد.


  در حال حاضر فضاهای دانشکده دندانپزشکی در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی شامل دوساختمان در مجاورت همدیگر با زیر بنای حدود 8000 مترمربع (حدود 5000 مترمربع زیربنا در فاز اول و حدود3000 متر زیربنا در فاز دوم ) می باشد.


  فاز اول این دانشکده شامل قسمت های از جمله چهار کلاس درس با تجهیزات کامل, بخش های پروتز کامل و ثابت و لابراتوار پروتز های دندانی, بخش ترمیمی, بخش پریودنتولوژی, بخش جراحی, بخش پاتولوژِی, پری کلینیک ها, سالن دندانپزشکی جامع, کتابخانه است.


  فاز دوم این دانشکده که شهریور 93  با اعتباری بالغ بر 25 ميليارد ريال افتتاح شد شامل بخش تشخیص بیماریهای دهان, بخش رادیولوژِی, بخش اندودنتیکس, بخش دندانپزشکی اطفال, بخش ارتودنسی و بخش دندانپزشکی جامعه نگر می باشد.


  دانشجویان تا ترم چهارم علوم پایه را در دانشکده پزشکی و تخت نظر اساتید مجرب دانشگاه علوم پزشکی گذرانده و بعد وارد بخش پری کلینیک و کلینیک دندانپزشکی خواهند شد که وجود بخش پری کلینیک با تجهیزات کامل و به روز شده از ویژگی های قابل توجه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان است.


  دانشکده دندانپزشکی شامل دو بخش عمده آموزشی و درمانی است که در بخش آموزشی هم اکنون خدمات پر کردن، کشیدن دندان، معاینات بیمار و تشخیص بیماری های دهان و دندان، رادیوگرافی های داخل دهانی و ساخت دندان مصنوعی کامل برای بیماران بی دندان با نازلترین قیمت به شهروندان و مراجعین کلینیک دندانپزشکی ارائه می شود.

   


  واحد آموزشی دانشکده دندانپزشکی با 12بخش شامل تشخیص بیماری های دهان، رادیولوژِی، پاتولوژی، جراحی فک و صورت، ترمیمی و زیبایی، پروتز کامل، پروتز ثابت، ارتودنسی، اندو دانتیکس، دندانپزشکی کودکان، پریودانتیکس و دندانپزشکی اجتماعی است که هم اکنون شش بخش آن کاملا فعال و آماده ارائه خدمات است.  در بخش درمانی هم متخصصین دندانپزشکی در یک فضای فیزیکی تعریف شده و استاندارد خدمات ویژه و تخصصی از قبیل ارتودنسی، جراحی های فک و صورت، ترمیم و زیبایی، درمان ریشه، دندانپزشکی کودکان، پروتزهای دندانی و سایر خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی را به مراجعین ارائه می دهند.

   


  کلینیک تخصصی دندانپزشکی این دانشگاه نیز با داشتن امکانات و تجهیزات بروز دندانپزشکی، کادر تخصصی مجرب و فضای فیزیکی استاندارد یکی از پیشرفته ترین کلینیک های دندانپزشکی غرب کشور است.  هم اکنون 19 متخصص هیات علمی در این دانشکده فعالیت دارند که این متخصصین در ساعات غیر آموزشی نیز در کلینیک تخصصی دندانپزشکی به مراجعین خدمات درمانی دندانپزشکی ارائه می دهند.
   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 125 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 27 مرداد 1394 ساعت 10:06 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5559

  آخرین اخبار سنندج