اعزام 600 دانشجوی جهادگر کردستانی به مناطق محروم استان

برگزیده های زانست

  اعزام 600 دانشجوی جهادگر کردستانی به مناطق محروم استان

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان از اعزام 600  دانشجوی دانشگاه های سطح استان کردستان برای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم مناطق محروم چهار شهرستان قرروه, بیجار, سقز و مریوان در قالب اردوهای جهادی خبر داد.

  اعزام 600 دانشجوی کردستانی به اردوی جهادی

  علی محمدپناه مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار کرد: امسال اردوهای جهادی از 10 لغایت 20 شهریور و با حضور 600 دانشجوی دختر و پسر از تمام دانشگاه های سطح استان کردستان برگزار می شود.

   

  وی گفت: دانشجویان اعزامی در قالب 17 گروه جهادی در روستاها و مناطق محروم چهار شهرستان قروه, بیجار, سقز و مریوان مشغول خدمت رسانی خواهند شد.

   

  مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان افزود: از اردیبهشت امسال به منظور نيازسنجي و عرصه یابی منطقه، گروه هاي تحقيقاتي مختلف را از بين دانشجويان به مناطق محروم اعزام و جلساتي را با مسوولین محلی و شهرستانی داشتيم تا بهتر با نيازها و محروميت هاي مناطق آشنا شويم و طرح ها و برنامه ريزي هاي خود را بر همین اساس انجام دهیم.

   

  وی یادآور شد: دانشجویان براساس رشته های تحصیلی خود در گروه های مختلف عمرانی, کشاورزی, منابع طبیعی و آبخیزداری دامپروری, پزشکی, آموزشی و... سازماندهی شده اند.

   

  مسئول سبیج دانشجویی کردستان گفت: دانشجویان گروه عمران به بهسازی و مرمت مدارس, مساجد, خانه محرومان, ساخت خانه عالم, لایه روبی قنات, ساخت استخر و... مشغول میشوند.

   

  به گفته محمدپناه در بحث بهداشت و درمان, دانشجویان رشته پزشکی به آموزش و ارائه خدمات بهداشتی به مردم روستاهای محروم خواهند پرداخت و دانشجویان گروه دامپزشکی در سه حوزه آموزش, پیشگیری و درمان بیماری های دام و طیور اقدام به ارائه خدمت رسانی و محرومیت زدایی به مردم مناطق محروم با توجه به توان و تخصص خود خواهند کرد.

   

  وی گفت: این دانشجویان با حضور در مناطق محروم و دورافتاده استان از تعطیلات و اوقات فراغت خود گذشته اند و در این مناطق به ارائه خدمات پزشکی, آموزشی, فرهنگی و... می پردازند و آنچه که به عنوان حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه وجود دارد با حضور این دانشجویان به منصه ظهور می رسد.

   

  محمدپناه تصریح کرد: دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی اندوخته های تئوریک خود را در دانشگاه ها در عرصه عمل به منصه ظهور میرسانند و به نوعی خود را برای اداره امور مختلف کشور در آینده آماده می کنند.

   

  وی عنوان کرد: با هماهنگی که با بسیج اساتید استان صورت گرفته است در این اردو تعدادی از اساتید بسیجی با توجه به حوزه تخصصی خود دانشجویان را همراهی می کنند.

   

  وی گفت: اردوهای جهادی در راستای تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در بین دانشجویان, غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و بارور سازی اقتصادهای محلی برگزار می شود.

   

  محمدپناه برگزاری اردوهای جهادی را باعث ایجاد نشاط و شادابی در بین دانشجویان, حضور به موقع و آمادگی لازم برای کمک و خدمت رسانی به مردم مناطق محروم, گسترش فعالیت های خودجوش و تقویت کارگروهی در بین دانشجویان, توسعه علمی, آموزشی و فرهنگی در مناطق محروم, کسب تجربه و افزایش مهارت های تخصصی دانشجویان, شکوفایی استعدادها, ابتکارات و مهارت های دانشجویان, شناسایی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به فرصت ها, محدودیت ها و تهدیدهای مناطق محروم و حرکت در راستای شکوفایی اقتصادی مناطق محروم دانست.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 143 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 27 مرداد 1394 ساعت 09:08 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5558

  آخرین اخبار سنندج