دانشجوی سقزی از پوست میوجات شامپو و خمیردندان ساخت

برگزیده های زانست

  دانشجوی سقزی از پوست میوجات شامپو و خمیردندان ساخت

  چاپفرستادن به ایمیل


  ندا صیادی دانشجوی ترم چهار رشته مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور سقز موفق به ساخت شامپو, خمیر دندان و رنگ مو از پوست میوجات شده است.
   

  کُرددانش
  ندا صیادی این دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز سقز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: با توجه به اینکه در رشته مهندسی شیمی تحصیل می کنم و علاقه زیادی به کار با مواد دارم تصمیم گرفتم با تحقیق در مورد خواص میوه ها بر روی پوست و مو تحقیقاتم را شروع کنم و بعد از یکسال تحقیق و آزمایش موفق شدم که شامپو صد در صد طبیعی با استفاده از پوست سه میوه سیب, پرتقال و خیار تولید کنم .


  ندا صیادی گفت: با توجه به اینکه پوست سیب خاصیت جلوگیری از شوره سر, پوست پرتقال خاصیت تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش مو و پوست خیار خاصیت نرمی مو را دارد از ترکیب پوست این سه میوه, شامپویی بدون استفاده از هیچ ماده شیمیایی تولید کردم البته این شامپو برای شستشوی صورت و بدن هم قابل استفاده است و ضرری ندارد.  وی افزود: از دیگر تولیدات من ساخت خمیر دندان با استفاده از پوست سفید موز و گل میخیک و تولید رنگ مو از پوست انار و گردو است.  این دانشجوی دانشگاه پیام نور سقز یادآور شد: تمام تحقیقات خود را در خانه شروع کردم و چون در سقز آزمایشگاه نداشتم برای اندازگیری های علمی و ارزیابی تولیداتم به آزمایشگاه های پاتوبیولوژی تهران  مراجعه می کردم و آنجا زیر نظر متخصصین پوست و مو جواب آمایش ها را بررسی و تحلیل میکردم و بی ضرر بودن آن را تایید کردند.  وی در مورد ثبت اختراع خود گفت: در دو جلسه ای که با اتاق فکر تهران در برج میلاد تهران داشتم استقبال های خوبی از طرحم شده است و محیط زیست به این دلیل که در طرحم از پوست میوه که ماده ای زاید در کارخانه های کمپوت سازی و آبمیوه گیری سازی است استفاده کردم و به نوعی بازیافت انجام داده ام استقبال خوبی کرده است و امید است در آخرین جلسه این اتاق فکر که قرار است هفته آینده برگزار شود بتوانم جواز ثبت اختراعم را دریافت کنم.

   
  ندا صیادی تصریح کرد: دکتر رشیدزاده مدیر گروه رشته مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور مرکز سقز خیلی به من کمک کرد و مشاور راهنما من بودند.


  وی در پایان گفت: برای آزمایش طرحم مجبور بودم مدام به تهران بروم و با هزینه شخصی آزمایش ها را انجام بدهم اما هیچ ارگان و سازمانی در این حوزه طرحم را حمایت نکرد.

   

  کُرددانش

   

  کُرددانش

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 135 کليک ها ايجاد شده در دوشنبه, 26 مرداد 1394 ساعت 12:25 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5552

  آخرین اخبار سنندج