اجتماعی کردن بحث اعتیاد در ریشه کنی آن موثر است

برگزیده های زانست

  اجتماعی کردن بحث اعتیاد در ریشه کنی آن موثر است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان، اجتماعی کردن بحث اعتیاد را در ریشه کنی بحث اعتیاد بسیار موثر دانست و گفت: اگر بخواهیم با بلای خانمانسوز اعتیاد مبارزه کنیم باید این موضوع را اجتماعی و مردم را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم.

  به گزارش کُرددانش؛دکتر احمد امانی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ظرفیت اجتماعی کردن بسیاری از مسایل و موضوعات در استان کردستان را بالا دانست و افزود: می توان با برنامه ریزی و کارهای مطالعاتی و پژوهشی موضوعات را اجتماعی کنیم و از این طریق برخی از مشکلات و مسایل را برطرف نماییم.

  او از اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از چالش ها و معضلات جامعه نام برد و گفت: بحث اعتیاد را باید از طریق وارد کردن مردم و گروه های مرجع، اجتماعی کنیم تا مردم در قبال این موضوع احساس تعهد و مسوولیت نمایند.

  وی به آتش سوزی در کوه آبیدر سنندج اشاره کرد و افزود: با بروز آتش در این کوه شاهد حضور اقشار مختلف مردم برای خاموش کردن آتش بودیم و این نشان می دهد که ظرفیت فعالیت های اجتماعی در صورت اجتماعی کردن مباحث در استان کردستان و بویژه شهر سنندج وجود دارد.

  او گفت: در جریان این آتش سوزی افرادی که خود افسرده بودند و یا به مواد مخدر اعتیاد داشتند برای خاموش کردن آتش پیش قدم شده بودند و این نشان می دهد که در صورت سوق دادن موضوعات به حوزه اجتماعی و ایجاد تعهد و مسوولیت در افراد می توان به رفع برخی از مسایل و مشکلات کمک کرد.

  استان کردستان 20 هزار معتاد به مواد مخدر دارد که از این تعداد 11 هزار نفر شناسنامه دار هستند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 151 کليک ها ايجاد شده در شنبه, 27 تیر 1394 ساعت 08:58 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5402

  آخرین اخبار سنندج