کمک انجمن خیرین دانشگاه ساز بانه برای ساخت دانشگاه آزاد اسلامی بانه

برگزیده های زانست

  کمک انجمن خیرین دانشگاه ساز بانه برای ساخت دانشگاه آزاد اسلامی بانه

  چاپفرستادن به ایمیل

   

   

  انجمن خیرین دانشگاه ساز شهرستان بانه از کمک بیش از 800 میلیونی خیرین این شهرستان برای ساخت دانشگاه آزاد اسلامی بانه و پیشرفت فیزیکی قابل توجه آن خبر داد.

   

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دکتر محمد قربان کیانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج با شرکت در جلسه هیأت مدیره انجمن خیرین دانشگاه‌ساز شهرستان مرزی بانه از میزان پیشرفت پروژه عمرانی که این انجمن متولی احداث آن بوده است بازدید کرد.

   در این جلسه یحیی یونسی، رئیس هیأت مدیره انجمن خیرین دانشگاه‌ساز شهرستان بانه که از سال 93 تولیت و اجرای پروژه ساختمانی مرکز دانشگاهی بانه را بعهده گرفته؛ به ارائه گزارشی از مراحل اجرایی و نحوه پیشرفت کار ساختمانی مرکز بانه پرداخت و به ذکر مشکلات و موانعی که تا حدودی باعث تأخیر و تعلل در کار بوده است پرداخت.

  یونسی افزود: علیرغم همه مشکلات، خوشبختانه میزان پیشرفت کار احداث به نحو قابل قبولی با حمایت مجموعه شخصیّتهای خیّر شهر بانه با همراهی و همدلی مردم و مسئولین ادامه داشته است.

   وی گفت: افراد خیّر شهر بانه تاکنون مبلغی قریب به 800 میلیون تومان برای احداث این ساختمان کمک مالی کرده‌اند و در آینده ای نزدیک با طرح جمع‌آوری کمکهای بعدی مبلغ این اعتبار تا یک و نیم میلیارد تومان خواهد بود.

   

   رئیس هیأت امنای انجمن خیّرین دانشگاه‌ساز شهرستان بانه از امکان بهره برداری از دو طبقه اول این دانشگاه در مهر امسال خبر داد.

   وی همچنین از اعلام آمادگی یکی از خیّرین بانه‌ای برای تقبل هزینه‌های مربوط به ساخت و تجهیز کتابخانه این مرکز با اعتبار مالی قریب به یکصد و هشتاد میلیون تومان خبر داد.

   

  دکتر محمد قربان کیانی دبیر هیأت امنای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کردستان نیز در این نشست,ضمن قدردانی از عملکرد انجمن خیّرین دانشگاه‌ساز بانه و سپاسگزاری از همه شخصیتهای مردمی حامی و همکار این انجمن با تأکید بر همت والای آنان در کار بی‌نظیر و شایان تحسینی که انجام داده‌اند خواستار ثبات قدم آنان در این مسیر شد.

  وی با اشاره به ظرفیتهای بالقوه موجود در منطقه و همجواری شهرستان بانه با مرز و شهرهای بزرگ اقلیم عراق و همچنین تأکید بر نیازمندی‌های کردستان عراق به وجود مراکز آموزش عالی و تحصیلات آکادمیک به ویژه در حوزه تخصص‌های فنی و پرورش نیروی انسانی دارای مهارت و تکنسین، از تأسیس دانشگاه بین‌المللی بانه، با جذب دانشجوی کشورهای همجوار دانست و گفت: مرکز آموزشی بانه باید به دانشگاهی با حوزه گسترده بین‌المللی بدل شود

  کیانی ضمن تأکید بر لزوم مشارکت بیشتر نهادها‌یی چون شورای اسلامی شهر بانه و شهرداری در حمایت از پیشرفت پروژه‌ ساختمانی دانشگاه مرکز بانه، تلاش برای تأسیس رشته‌های مطلوب براساس نیاز سنجی دقیق و جذب هیأت علمی مورد نیاز با اولویت جذب دانش‌آموختگان بومی و بانه‌ای را دستور کار اول مسئولین دانشگاهی کردستان برای این مرکز برشمرد.

   

  کیانی پس از خاتمه این نشست نیز ضمن بازدید از محل ساختمان و میزان پیشرفت عملیات اجرایی بر استفاده از ظرفیتهای موجود، خصوصاً بهره‌گرفتن از کمکها و نقش شورای اسلامی شهر بانه و شهرداری این شهرستان برای تعهد و تکمیل عملیات اجرایی جاده دسترسی و محوطه‌سازی اطراف ساختمان احداثی و فرمانداری بانه در ایفای نقش پر رنگ‌تر حمایتی از فعالیتهای انجمن تأکید کرد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 61 کليک ها ايجاد شده در یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 17:27 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5325