از «غلام» برنامه های طنز کُردستان تا «یوسف اسدی» سیاستمدار

برگزیده های زانست

  از «غلام» برنامه های طنز کُردستان تا «یوسف اسدی» سیاستمدار

  چاپفرستادن به ایمیل  یوسف اسدی تصمیم بر آن دارد تا به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران به مجلس شورای اسلامی برود چراکه به نظر خودش، با تمامی مسائل و مشکلات مردم به ویژه روستاهای استان آگاه است و با این تصمیم جدی می‌خواهد زمینه خدمات بیشتری برای مردم شود.


  به گزارش کُرددانش به نقل از نوای آبیدر، «یوسف اسدی» بدون شک یکی از چهره های شناخته شده سیمای کُردستان است که اجرهای طنز وی در قالب شخصیت «غلام» و همچنین همکاری با گروه «خه م روین» خنده را برای چندین سال بر لب های کُردستانی ها نشاند.
   
  همچنین حضور اسدی در برنامه «ریگا» و پرداختن به  مشکلات روستاهای کُردستان محبوبیت وی را در میان اقشار جامعه بیشتر کرد به طوری که در انتخابات شورای شهر سنندج اسدی با 40 هزار رای و با اختلاف زیاد از دیگر اعضا قاطعانه به شورای شهر سنندج راه یافت.
   
  وی اکنون تصمیم بر آن دارد تا به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران به مجلس شورای اسلامی برود چراکه به نظر خودش، با تمامی مسائل و مشکلات مردم به ویژه روستاهای استان آگاه است و با این تصمیم جدی می‌خواهد زمینه خدمات بیشتری برای مردم شود.
  وی در ابتدای شروع به کار خود در شورای شهر سنندج در گفتگو با فارس گفته بود که هیچ قولی در زمان تبلیغات انتخابات به کسی نداده‌ام، فقط تنها چیزی که به مردم گفتم این بوده که یوسف اسدی در هر جایگاهی قرار گیرد خیانت و دزدی در کارش وجود نخواهد داشت.
   
  اسدی گفته بود که معتقد هستم هرچه دارم از مردم است چرا که یوسف اسدی تنها با مردم زنده است و به غلام مردم بودن افتخار می‌کند و اگر این شعار تنها یک جمله برای کسب آرا بود قطعا به این موفقیت نمی‌رسیدم.
   
  حال پس از گذشت 2 سال از فعالیت اسدی در شورای شهر سنندج، خبر استعفای وی از شورای شهر سنندج به دلیل کاندید شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی بار دیگر نام اسدی را بر سر زبان ها انداخته است و فضای مجازی سنندج را تحت شعاع خود قرار داده است.
   
  اسدی دوشنبه‌شب در جلسه شورای اسلامی سنندج که با عنوان بررسی استعفای وی برگزار شد گفت: براساس پیشنهاد افراد دلسوزی که دغدغه رفع مشکلات استان را دارند، تصمیم گرفتم که با استعفا در شورای اسلامی، در جایی بالاتر قرار بگیرم تا بتوانم خدمت بیشتری به مردم کنم.
   
  وی می‌افزاید: در طول 18 ماهی که به عنوان عضو شورای شهر سنندج فعالیت داشتم تجربیات زیادی کسب کرده‌ام و از طرف دیگر با تمامی مشکلات روستاهای استان هم آشنا هستم لذا این احساس را دارم که می‌توانم در گستره وسیع‌تری به مردم خدمت کنم.
   
  از طرف دیگر این استعفای وی با موافقین و مخالفین در شورای شهر سنندج همراه بود.
   
  "سید غریب سجادی" عضو شورای شهر سنندج که حرفهایش بوی نارضایتی و گلایه از اسدی را دارد می گوید: لازم است آقای اسدی به عنوان عضو شورا این سوال را پاسخ دهد که تا چه اندازه توانسته از شورا برای حل مشکلات مردم استفاده کرده است.
   
  وی می افزاید: محبوبیت در بین مردم یک بعد قضیه است اما بعد دیگر آن بستگی به توانمندی و قدرت شخص دارد که چگونه بتواند خواسته‌های مردم را از مرکز مطالبه کند.
   
  "سیدانور رشیدی" دیگر عضو شورای شهر سنندج معتقد است که صراحت کلام و صداقت از نقاط قوت یوسف اسدی است و می‌گوید: اگر ضعفی هم وجود داشته باشد قطعاً همه خارج از آن نیستیم.
   
  در نهایت استعفای یوسف اسدی با 10 رأی موافق و 3 رأی مخالف مورد قبول شورای شهر سنندج واقع شد و این عضو شورای اسلامی سنندج رسما از این سمت کناره گیری کرد.
   
  در سال های اخیر نیز منتقدان زیادی یوسف اسدی را بیشتر مناسب فضای هنری و فیلم و فیلمسازی دانسته بودند و معتقد هستند که ذوق هنری و توانمندی بالای وی می تواند سیمای طنز کُردستان را متحول کند.
   
  این دسته از منتقدان می گویند که ورود یوسف اسدی به دنیای سیاست شخصیت هنری وی را تحت شعاع قرار میدهد و همچنین به دلیل تازه کار بودن وی در دنیای سیاست و عدم سنخیت آن با شاخه اصلی فعالیت وی ممکن است آنگونه که لازم است نتواند انتظارات جامعه و همچنین صاحب نظران و دیگر افراد فعال در این عرصه را برآورده سازد.
   
  با تمامی این تفاسیر، عزم یوسف اسدی برای انتخابات مجلس دهم با استعفا از شورای شهر سنندج جدی شده است و باید دید که کُردستانی ها نهایتاً به چه افرادی رای خواهند داد چرا که تعیین کننده اصلی در انتخابات مردم هستند.
  a

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 143 کليک ها ايجاد شده در پنجشنبه, 14 خرداد 1394 ساعت 08:06 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5113

  آخرین اخبار سنندج