ارائه آموزش‌های کوتاه مدت در رشته های پزشکی به اقلیم عراق

برگزیده های زانست

  ارائه آموزش‌های کوتاه مدت در رشته های پزشکی به اقلیم عراق

  چاپفرستادن به ایمیل


   

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: توافقاتی در خصوص ارائه آموزش‌های کوتاه مدت در رشته‌های پرستاری، مراقبت‌های ویژه و غیره با اقلیم عراق صورت گرفته است.
   


  به گزارش کُرددانش؛ طیب قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نخستین جلسه کارگروه اقتصادی کردستان در سال‌جاری که با حضور سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بیش از 25 درصد بار خدمات‌رسانی به بیماران در بخش رادیوتراپی بیمارستان‌های استان به بیماران عراقی ارائه می‌شود.
  وی با بیان اینکه در زمینه معرفی بیماران از کانال‌های سازماندهی شده به سمت کشور ما تمایلی از سوی کشور مقابل وجود ندارد، گفت: آنها تمایلی به معرفی بیماران خود به شکل مکانیزه و رصد شده ندارند و بیشتر سعی می‌کنند از طریق بخش خصوصی این مهم صورت بگیرد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام توافقاتی در خصوص ارائه آموزش‌های کوتاه مدت در رشته‌های پرستاری، مراقبت‌های ویژه و غیره از سوی کردستان ایران به طرف عراقی خبر داد و بیان داشت: اقدامات اساسی برای تحقق مواد توافقات لازم در زمینه ارائه خدمات آموزش تکمیلی در این رشته‌ها صورت گرفته است.
  قدیمی از سفر مسئولان کشور اقلیم در همین راستا بعد از پایان ماه مبارک رمضان به استان خبر داد و گفت: بازدید از ظرفیت‌ها و توانایی‌های استان در حوزه درمان به ویژه در بخش ارائه آموزش از اهداف این سفر خواهد بود.
  وی خاطرنشان کرد: با توجه به بسترهای خوبی که در این حوزه در کردستان وجود دارد آمادگی کامل را برای ارائه آموزش‌های کوتاه مدت در رشته‌های پزشکی مورد نیاز طرف مقابل داریم و در صورت تمایل از سوی آنها اقدامات لازم انجام خواهد شد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ابراز گله‌مندی حرکت کند در روند پاسخگویی از سوی اقلیم به مکاتبات صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ ساز و کارهای لازم مانع از اتلاف وقت در روند اجرای این تفاهم‌نامه‌ها در کشور شویم و با این کار بستر اعتماد بیشتر آنان نسبت به توانمندی‌های استان را فراهم سازیم.
  قدیمی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت و توانایی‌های خوبی که در کردستان وجود دارد بستر ارائه هر نوع خدمات آموزشی در رشته‌های مختلف پزشکی را به طرف مقابل داریم.
   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 150 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 12 خرداد 1394 ساعت 06:49 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5092

  آخرین اخبار سنندج