اعزام شش هزار زائر کردستانی به مرقد مطهر امام خمینی(ره)

برگزیده های زانست

  اعزام شش هزار زائر کردستانی به مرقد مطهر امام خمینی(ره)

  چاپفرستادن به ایمیل

   

   

  معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: همزمان با فرا رسیدن سالروز رحلت جانسوز معمار کبیر انقلاب، شش هزار زائر از استان کردستان برای شرکت در مراسم ارتحال به تهران اعزام می شوند.

   

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛سرهنگ ابراهیم حسینی روز دوشنبه در آستانه سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تجلیل از امام راحل(ره) تجلیل از تفکر الهی و تجلیل از یک فرهنگ جاری و ساری است که امام خمینی با انقلاب خود ان را به جامعه امروز هدیه کرد.

  وی گفت: 6 هزار زائر مرقد امام(ره) در قالب 10 کاروان از 10 شهرستان, 13 خرداد سال جاری با  210 اتوبوس به مرقد مطهر امام(ره) اعزام می شوند.

  وی با اشاره به اینکه هرساله خیل مشتاقان اعزام به حرم مطهر امام راحل(ه) بیشتر می شود گفت: اگر استان از نظر زیرساخت ها توانمندی داشت بدون شک چندین برابر این شش هزار نفر مشتاق شرکت در مراسم ارتحال امام(ره) بودند.

  معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: از 20 اردیبهشت که ثبت نام برای شرکت در این مراسم ملی در استان ابلاغ شد همان هفته اول، سهمیه شهرستان ها تکمیل شد و درخواست ظرفیت جدید را دادند که به دلیل کمبود زیرساحت بویژه در حوزه حمل و نقل این امر محقق نشد.

  حسینی با تقدیر از حمایت های مسوولان در راستای انجام هر چه بهتر این اقدام فرهنگی افزود: با همت مسوولان، تمهیدات لازم برای این زائران در حوزه های بهداشتی، ترابری، پشتیبانی، فرهنگی و غیره فراهم شده است.

  به گفته وی سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بعد از کنگره عظیم حج و کنگره عاشورا بزرگترین اجتماع مسلمین است.

  وی تصریح کرد: امروز در حالی بیست و ششمین سالگرد رحلت امام(ره) را برگزار می کنیم که به برکت انقلابی که ایشان به دنیا عرضه کردند موازنه قدرت در مسیر توسعه اسلام قرار دارد و راهبردهای دشمن در اقصی نقاط جهان بویژه در خاورمیانه با شکست مواجه شده است.

  معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: امروز استراتژی های بلندی که دشمنان برای استعمار ممالک اسلامی طراحی کردند با ناکامی مواجه شده نقشه های آنان به نفع مسلمانان و با بیداری اسلامی و توسعه جامعه اسلامی پیش می رود.

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 163 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 12 خرداد 1394 ساعت 06:32 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5091

  آخرین اخبار سنندج