کلید و قیچی دو ابزار اصلی سفرهای استانی رییس جمهوری

برگزیده های زانست

  کلید و قیچی دو ابزار اصلی سفرهای استانی رییس جمهوری

  چاپفرستادن به ایمیل


  کُرددانش؛ معاون پارلمانی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: در سفرهای استانی ریس جمهوری کلنگ ها را تعطیل کرده و تنها از کلید و قیچی استفاده می کنیم و تاکنون هیچ پروژه جدیدی در این سفرها شروع نشده است.


  ایرنا
  نوشت: علیرضا صالح روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان و آیین معارفه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سنندج افزود: در سفرهای رییس جمهوری اتمام طرح هایی که برای استان موثر بود و ظرف دو سال هم به اتمام می رسید مورد توجه و تاکید قرار گرفته است در حالی که با آسیب شناسی که انجام دادیم عمده طرح ها در دولت قبلی مربوط به سفرهای استانی بوده است.

  وی گفت: در ابتدای سال 84 تعداد طرح های پیوست شماره یک قانون بودجه هزار و 300 طرح بود که با حدود 60 تا 70 هزار میلیارد تومان می توانست تکمیل شود.

  معاون پارلمانی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: در سال 92 که دولت یازدهم سر کار امد هزار و 300 طرحی که با حدود 60 هزار میلیارد تومان تعهد شد به دو هزار و 900 طرح با 400 هزار میلیارد تومان تعهد رسیده بود.

  وی اظهار کرد: در سال 93 در لایحه بودجه سیاستی را بخرج دادیم و از دو هزار و 900 طرح تعداد 246 طرح که از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بود را به اتمام رساندیم و مجلس نیز در این راستا با ما همکاری کرد.

  به گفته وی توزیع نرمال در زمینه این طرح ها در استان ها نبود و بر همین اساس در سال 94 دو شاخص پیشرفت فیزیکی بالا و توازن منطقه ای را در کنار هم قرار دادیم.

  وی در ادامه به احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در اولین فرصت شعار اصلی خود مبنی بر قانونگرایی و تبیین قانون را با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان ها عملی کرد.

  معاون پارلمانی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار کرد: اتفاقی که در انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی افتاد کاری غیر کارشناسی، غیر قانونی و غیر منطقی بود و تبعات بسیار زیادی در کشور به دنبال داشت.

  دکتر صالح با بیان اینکه در احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی آسیب شناسی لازم انجام شده و مشکلاتی که در سازمان قبلی وجود در این سازمان نیست گفت: چابک سازی و کوچک کردن یکی از ویژگی های سازمان جدید است و با برنامه ریزی های انجام شده حجم این سازمان 30 درصد کوچک شده است.

  وی ایجاد شورای تخصصی هم اندیشی نخبگان استان در کنار سازمان و استفاده از نظرات صاحبنظران استان و ایجاد ستاد نظارت را از دیگر ویژگی های سازمان جدید مدیریت و برنامه ریزی ذکر کرد.

  او با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید راهبر و دیده بان توسعه و پیشرفت استان باشد افزود: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انتظار داریم کادر سازی و نیرو پروری کرده و به دستگاه های دیگر تزریق کند.

  صالح اظهار کرد: همچنین انتظار داریم که نظریه پایه توسعه استان بازنگری شده و ظرف 45 روز اینده پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان برای ما در مرکز ارسال شود.

  او همچنین خواستار بازنگری در سند توسعه ملی استان، اسناد بالادستی وتدوین سند آمایش سرزمینی استان شد.

  در پایان این جلسه از خدمات ارسلان ازهاری معاون برنامه ریزی و توسعه استان تقدیر و بهرام نصراللهی زاده به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منصوب شد.

  بهرام نصراللهی زاده متولد سال 1347 و دارای مدرک دکترای جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک از اساتید دانشگاه های استان است که چندین پست سیاسی و اجرایی در کارنامه کاری وی دیده می شود.

  سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دولت های نهم و دهم منحل شد و این سازمان در قالب معاونت نظارت راهبردی رییس جمهوری فعالیت می کرد.

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 31 کليک ها ايجاد شده در پنجشنبه, 21 خرداد 1394 ساعت 08:22 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5172

  آخرین اخبار سنندج