نظارت بر کنکور سراسری با پهپادها

برگزیده های زانست

  نظارت بر کنکور سراسری با پهپادها

  چاپفرستادن به ایمیل


   

  کُرددانش؛ خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه در گزارشی از پکن اعلام کرد که وزارت علوم چین با استفاده از پهپاد(پرنده هدایت پذیر از دور) و کامیونت های مجهز به فناوری های بسیار پیشرفته بر نحوه برگزاری امتحانات ورودی به دانشگاه های سراسر این کشور نظارت و کنترل می کند.


  دولت چین طی سال های اخیر به سبب افزایش آمار داوطلبان ورود به دانشگاه در این کشور که آمار امسال آن به 10 میلیون نفر رسیده است، دچار مشکلات کیفی برای برگزاری کنکور شده است، از این رو در این ایام چاره ای ندید تا با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها از تقلب های بسیار پیچیده دانش آموزان جلوگیری کند.

  چرا که نسل جدید این دانش آموزان با استفاده از گوشی های بسیار هوشمند تلفن همراه که هر روز کوچکتر و قابل مخفی کردن تر می شوند و نیز استفاده از دیگر ابزارهای کمکی غیرقانونی سعی می کنند به هر نحو ممکن بر محدودیت های ورود به دانشگاه غلبه کنند.

  بیشتر به سبب آنکه برای اکثر دانش آموزان به ویژه طبقه ضعیف جامعه چین، گذشتن از سد کنکور می تواند آنها را تا به طبقه برخوردار جامعه و اشراف ارتقاع داده و یا به کارگران مهاجر و آواره در دیگر کشورها تبدیل کند.

  این گزارش به نقل از یک مقام وزارت کشور چین اعلام کرد که درعین حال دولت با استفاده از 17 هزار پلیس تلاش می کند امنیت حوزه های امتحانی و امور ترافیکی را کنترل و با راه اندازی ایستگاه های مراقبت از والدینی که ممکن است به سبب اضطراب ناشی از تعیین سرنوشت فرزندان دچار سکته قلبی می شوند، برگزاری این آزمون سراسری دو روزه را به بهترین نحو مدیریت کند.

  روزنامه رسمی 'داهه نیور' چین نیز امروز نوشت که وزارت علوم چین ناگزیر شد با خرید پهپادهای بسیار هوشمند از ارسال امواج رادیویی قابل استفاده در تقلب از فاصله 500 متری محل آزمون کنکور، جلوگیری کند.
   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 40 کليک ها ايجاد شده در چهارشنبه, 20 خرداد 1394 ساعت 06:23 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5162

  آخرین اخبار سنندج