تدوین شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

برگزیده های زانست

  تدوین شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

  چاپفرستادن به ایمیل


  کُرددانش؛ شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور تدوین شد.


  سیدمحمد صاحبکار خراسانی سرپرست امور شرکت‌های دانش بنیان گفت: مهم‌ترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، تدوین و اجرای برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان است و طی چند سال گذشته، مشکلات مختلف شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه این معاونت بوده و اقداماتی مانند تهیه لایحه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و پیگیری تصویب و اجرای آن عملی شده است.
   
  صاحبکار افزود: یکی از مسایلی که شرکت‌های دانش‌بنیان با آن مواجه بودند، موضوع انجام خدمت سربازی برای افراد اصلی آنها است، به نحوی که با جدا شدن یک فرد اصلی، فعالیت شرکت بصورت قابل ملاحظه‌ای افت می‌کرد.

  دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: خوشبختانه طی چند سال گذشته شرایط انجام خدمت وظیفه تخصصی برای افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان مانند برگزیدگان المپیادها، برگزیدگان کنکور فراهم شده بود و این افراد، پس از گذراندن دوره آموزش سربازی، الزامی به حضور تمام وقت در پادگان‌ها نداشته و با اجرای موفق یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه‌های دفاعی و دولتی، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کردند.

  سرپرست امور شرکت‌های دانش بنیان تصریح کرد: علاوه بر موارد فوق، افراد مشمول خدمت نظام وظیفه تخصصی می‌توانند با شرایط ساده‌تری برای شرکت در همایش های علمی به خارج از کشور نیز سفر کنند.

  صاحبکار گفت: با توجه به تجربیات گذشته، شیوه‌نامه‌ای تحت عنوان «دانش‌آموختگان برتر فناور» تهیه شده است تا افراد کلیدی و کارشناسان خبره شرکت‌های دانش‌بنیان هم در صورتی که امتیاز لازم در زمینه پژوهش و فناوری را کسب کنند، بتوانند از خدمات نظام وظیفه تخصصی استفاده کرده و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملی نخبگان، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شوند.
   
   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 70 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 19 خرداد 1394 ساعت 08:19 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5149

  آخرین اخبار سنندج