کنسرت "شیوه‌نی شه‌نگال" با اجرای «عادل نادری» در سنندج

برگزیده های زانست

  کنسرت "شیوه‌نی شه‌نگال" با اجرای «عادل نادری» در سنندج

  چاپفرستادن به ایمیل


  کُرددانش؛ کنسرت بزرگ "شیوه‌نی شه‌نگال" با اجرای «عادل نادری»، هنرمند نام آوازه کُرد با هدف حمایت از آوارگان شنگال و کوبانی، در سنندج برگزار می‌شود.


   کمپین حمایت از آوارگان شنگال و کوبانی با همکاری چندین نهاد دیگر، پنج شنبه (6 شهریورماه) کنسرت "شیوه‌نی شه‌نگال" را با اجرای عادل نادری و گروه ئاگری در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می‌کند.
  محمود محمودی، از اعضای کمپین حمایت از آوارگان شنگال و کوبانی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: این کنسرت از ساعت 9 شب پنج‌شنبه آغاز می شود که عادل نادری، از هنرمندان شهر سنندج هفت آهنگ کُردی را در این کنسرت اجرا خواهد کرد.
  وی با اشاره به اینکه سه آهنگ ابتدایی به شکل مرثیه و در راستای همدردی با آوارگان و مردم مظلوم شنگال و کوبانی اجرا می شود، افزود: چهار آهنگ پایانی شاد بوده و با هدف قدردانی از مردم کردستان برای انجام کارهای خیرخواهانه و همچنین با آرزوی آزادی مردم شنگال اجرا می‌شود.
  محمودی با عنوان اینکه تمامی عواید حاصل از این برنامه به آوارگان شنگال و کوبانی تعلق می گیرد، عنوان کرد: در اجرای این کنسرت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، انجمن موسیقی، شورای اسلامی و شهرداری سنندج و آشیانه نقش و مهر این کمپین را حمایت کرده اند و در پایان نیز تمامی عواید حاصل از این برنامه به نماینده هلال احمر تحویل داده خواهد شد.
  وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه کمپین حمایت از آوارگان شنگال و کوبانی از 15 مرداد ماه و با حضور 12نفر عضو آغاز به کار کرد، تصریح کرد: اهدای قلم خبرنگاران استان کردستان در روز خبرنگار، سرآغاز فعالیت های این کمپین بود.
   این عضو کمپین، با اشاره به دیگر فعالیت های فرهنگی این کمپین، اعلام کرد: جمع آوری کمک های مردمی، چاپ ویژه نامه و بروشورهایی در حمایت از مردم شنگال و محکومیت جنایت های داعش از دیگر فعالیت های این کمپین بود.
  وی با بیان اینکه کمک های مردمی صورت گرفته تاکنون بی سابقه بوده است، اعلام کرد: بالغ بر سه میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از مردم کردستان، سراسر ایران و حتی خارج از کشور تاکنون جمع آوری شده است و علاوه بر این صندوقی نیز در شب اجرای کنسرت به جمع آوری کمک های مردمی اختصاص داده شده است.
  محمودی با اشاره به اهدای قلم خبرنگاران کردستانی در روز خبرنگار به آوارگان شنگال و کوبانی، خاطرنشان کرد: نماد قلمی که خبرنگاران استان کردستان در روز خبرنگار به آوارگان شنگال اهدا کردند ساخته خواهد شد و در آینده با حضور خبرنگاران استان در شهر شنگال آزاد شده نصب خواهد شد.
  وی در پایان ضمن تشکر از مردم، مسئولان و دولتمردان، یادآور شد: دولتمردان با دید باز به حمایت از این کمپین پرداختند و مردم نیز همراهی و اعتماد قابل تقدیری با هلال احمر و کمپین کردند.
  لازم به ذکر است علاقمندان جهت تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به به آدرس‌های 1. خیابان کشاورز، بازار جنت، آشیانه نقش و مهر 2. خیابان پاسداران، کوچه یغموری، فروشگاه آدم برفی و 3. خیابان فردوسی، سه راه نمکی، استریو بهمن در شهر سنندج مراجعه کنند.
  {jcomments on}

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 893 کليک ها ايجاد شده در چهارشنبه, 05 شهریور 1393 ساعت 11:35 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 3071

  آخرین اخبار سنندج